המעצמה החברתית הוקמה לקראת שנת תשס"ו 2015 . 

 

במטרה להיות אחיסמך לקשיי יום, עזר וסעד לנזקקים, להטות שכם למטים ליפול, לכלכל לסעד ולשקם עניים ואביונים, חולים, יתומים ואלמנות, בודדים וגלמודים.

העמותה ביססה את שמה הטוב על ידי  פעילויות מגוונות הנעשות במסירות רבה, בנאמנות, ובדבקות במטרה. וכל זה על ידי אנשים נאמנים ישרים וידועי שם, שהתמנו על ידי ראשי העמותה רבנים, ואנשי ציבור המכוונים  ומדריכים את פעילותיה.

במשך שנות קיומה הורחבו פעולות העמותה למימדים אדירים שאין להם אח ורע, עם עשרות מתנדבים ופעילי שטח, ופעילות רחבת היקף לאלפי משפחות.

כל תושב מכיר את הפעילות המבורכת ובמקרה שנתקל במצב של צורך בעזרה יודע שיש לו אפשרות לפנות ולהיעזר, ועל כן הפניות רבות, שמגיעות מרבנים, מנהלי בתי ספר, ראשי קהילות,  מרכזי מתנ"סים, פעילים ופעילות חברתיות, עו"ס, אנשי ציבור, שכנים טובים, משפחה קרובה, וחברים.

כל פניה נבדקת לעומק בצינעה ובכבוד אנושי, ובאם מתבררת כנכונה משתתלים לתת מענה רחב היקף מכל מגוון האפשרויות של העמותה.

הנעזרים מהעמותה הינם מכל החוגים מכל העדות והמגזרים. פעילי העמותה העוסקים במלאכת הקודש נתקלים במראות מזעזעות של עוני ודלות הזועקים מקירות הבית, שאינם יכולים להעלות על הכתב ואינם ברי צילום מפני צנעת הפרט.

ניסיונם של פעילי השטח נותן מענה גם לניהול הבית בכלכלה נכונה בכדי לצאת ממעגלי התמיכה, להשתקם ולהתנהל בכבוד, מבלי להיות נטל על הציבור.

1300 משפחות נהנות בקביעות מהעמותה במגוון פעילויות של חסד ועזרה למען הזולת.

 

שאיפתנו להקטין את מעגל הנתמכים, להביאם לחוף מבטחים ולהעצים את העזרה למשפחות שאין באפשרותם להגיע לביטחון תזונתי וכלכלי.

באתר זה  נציג ככל האפשר מהעשייה המבורכת מהמעצמה החברתית של קופת הצדקה המרכזית.

העמותה מתנהלת בנאמנות ושקיפות מרבית, בפיקוח רבנים, אשי ציבור, רו"ח, עו"ד, ורשומה כעמותה עם ניהול תקין, עברה ביקורת עומק ללא רבב, והתרומות מוכרות לצרכי מס לסעיף 46א לפקודה.

קופת הצדקה המרכזית (ע"ר 580438190)

משרד רח לילנבלום 5 נתניה מיקוד 4241208

מען למכתבים: ת.ד. 166 נתניה מיקוד 4210101

טלפון משרד: 09-7749412    פקס: 072-2113048

מוקד 24 שעות   1800-26-26-66

 

פעילות העמותה: הפעלת בתי תמחוי, חבילות מזון, חלוקה שבועית של ירקות ופירות, עזר לתינוק, ערכות חורף, תמיכה כלכלית לצרכים מיוחדים, חלוקת לחם וחלב, ערכות וציוד לבית הספר, ביגוד והנעלה, עזרה לחתן/כלה, מתנות לאביונים, קמחא דפסחא, מחלקת יד שניה ריהוט ומוצרי חשמל. כלכלה נכונה, בריאות מתוך שמחה, החזקת יתומים ואלמנות, מתן בסתר.